Güler, Milli Eğitim Bakanı'na Sordu


CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, İzmir-Bayraklı İlçesi Nafiz Gürman Mahallesi’nde depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle yıkılan okulu ve okumak için kilometrelerce yol yürüyen çocukları, Milli Eğitim Bakanı'na yönelttiği Soru Önergesi ile TBMM'ye taşıdı.
 

Devamını oku...

 

Güler, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Moralini Sordu


CHP İzmir Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Birgül Ayman Güler; son günlerde medyada, “TSK personelinin moralinin düşük olduğu” şeklinde sıklıkla dile getirilen haberleri, Yazılı Soru Önergesi ile Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'a sordu.

Devamını oku...

Birgül Ayman Güler'e Ait Yazılı Soru Önergeleri

İzmir Milletvekili Birgül AYMAN GÜLER, yasama yılı boyunca yazılı soru önergeleri verdi. Önergeler ve bunlara yanıt verme durumu aşağıdaki çizelgede topluca görülmektedir. Soru önergeleri ve yanıtları bu sayfada bulabilirsiniz. Hükümet, soru önergelerini yanıtlama konusunda oldukça yavaş. TBMM İçtüzüğü 15 gün içinde yanıt verilmesini öngörüyor. Bu süreye uyulduğunu görmek ise pek mümkün değil. 

Devamını oku...

Tutuklu Kurmay Albay Levent Kerim UÇA İle İlgili Yazılı Soru Önergesi

CHP İzmir Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Birgül Ayman Güler'in, tutuklu Albay Levent Kerim UÇA'nın sağlık sorunları ve maruz kaldığı hukuk dışı uygulamalar ile ilgili, Adalet Bakanı Sayın Sadullah ERGİN'e Yazılı Soru Önergesi yöneltti. 

Devamını oku...

Yazılı Soru Önergesi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, Bayındır - İzmir arasında yapımı devam eden ve bir türlü tamamlanmayan karayolunu ve uzayan yol çalışmalarından zarar gören bölge insanının sorunlarını TBMM gündemine taşıdı.

Devamını oku...

Ceza İnfaz ve Koruma Memurlarının Sorunlarının Yöneltildiği Yazılı Soru Önergesi

İzmir Milletvekili ve CHP Parti Meclisi Üyesi Birgül Ayman Güler, Ceza infaz ve koruma memurlarının sorunlarını, Adalet Bakanı Sayın Sadullah ERGİN'e yönelttiği Yazılı Soru Önergesi ile TBMM gündemine taşıdı.

Devamını oku...

Soru Önergesi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, "Kemalpaşa Lojistik Köyü" ve "İzmir - İstanbul Otoyol" Projesi kapsamında, en verimli tarım arazilerinin bulunduğu ve bir marka olan Kemalpaşa Kirazı'nın yetiştiği toprakların yok edilecek ve binlerce ağacın kesilecek olmasını projenin sorumlu Bakanına sordu.

Devamını oku...