CHP Meclis Grubu Ankara Tandoğan Meydanı'nda Toplandı

AKP'nin ilköğretimde 4+4+4 düzenlemesine-dayatmasına karşı mücadele veren CHP, getirilmek istenen değişikliğin sakıncalarını Tandoğan'da onbinlerin ortak olduğu grup toplantısında bir kere daha ortaya koydu.Toplantıda Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler'in de hazır bulunduğu tüm vekiller asıllar ile birlikte AKP'ye "geleceği parçalama, ulusal eğitimle oynama" uyarısında bulundular.

Devamını oku...

 

Meclis önünde protesto

TBMM Bulvar kapısı önünde toplanan Haklı Kadın Platformu üyelerine, CHP Genel Başkan Yardımcısı Birgül Ayman Güler, CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil ve CHP milletvekilleri Gülsün Bilgehan ile Dilek Akagün Yılmaz da destek verdi.

Devamını oku...

Cezaevlerinde 503 Öğrenci

CHP Genel Başkan Yardımcısı Birgül Ayman Güler, cezaevlerinde 503 öğrencinin bulunduğunu ifade ederek, ''Hükümeti, gençlerimize gösterilen ölçüsüz ve kindar şiddetten vazgeçmeye çağırıyoruz'' dedi.Sincan L Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan Mülkiyeli iki öğrenciyi bir gün önce ziyaret eden heyet, izlenimlerini 12 Ekim 2011 Çarşamba günü TBMM Basın Bürosu'nda gerçekleştirdiği Basın Toplantısı ile kamuoyuyla paylaştı.

Devamını oku...

Konak Kent Konseyi Kadın Meclis Grubu Üyeleri TBMM'de

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler,  Konak Kent Konseyi Kadın Meclis Grubu’nu TBMM'de ağırladı.

Devamını oku...

Basın Açıklaması

BASIN AÇIKLAMASI TBMM, 29 Temmuz 2011

Hükümet, 3 Mart 2011 günü genel seçim kararı almış olan TBMM’ne, aynı ayın sonunda “Yetki Kanunu” taslağı getirmişti. Aldığı yetki çerçevesinde bugüne dek 15 kanun hükmünde kararname çıkardı. Bunlardan 12’si genel seçimlerden hemen birkaç gün önce, diğer 3’ü de yeni hükümet henüz güvenoyu almadan çıkarıldı.

Devamını oku...