Gayrimenkul A.Ş. Tekelin Devamı Değildir

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu'nda; Gayrimenkul A.Ş., Sigara Sanayi İşletmeleri ve Ticaret A.Ş. Sigara Pazarlama ve Dağıtım A.Ş. hesap ve işlemlerinin denetim toplantısına katıldı.

Devamını oku...

 

Araştırma Önergesi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler; ülkemiz çamfıstığı üretiminin yarısının karşılandığı, İzmir – Bergama – Kozak Havzası çamfıstığı üretiminde yaşanan sorunları ve yöre insanının sıkıntılarını Araştırma Önergesi ile TBMM’ye taşıdı. 

Devamını oku...

Birgül Ayman Güler'den TBMM Başkanı Çiçek'e Soru Önergesi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler 24 Nisan 2012 Salı günü TBMM Dikmen Kapısı'nda; üzerinde Atatürk fotoğrafı ve yine Atatürk'ün "Milletin, istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır" sözlerinin yazıldığı fular gerekçe gösterilerek bir kadının Meclis'e alınmama olayını Yazılı Soru Önergesi ile TBMM gündemine taşıdı.

Devamını oku...

Güler İzmir Makedon Göçmenleri Dernekleri Temsilcilerini Konuk Etti

[15.05.2012 saat 16.45]

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler İzmir Makedon Göçmenleri Dernek Başkanları ve Aydın - Tepecik Belediye Başkanı'nı TBMM'de konuk etti.

Devamını oku...

İller Bankası Genel Müdürlüğü'nün Anonim Şirket Statüsüne Dönüştürülmesi Kurumun Cenaze Törenidir

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler İller Bankası Genel Müdürlüğü'nün 2009 ve 2010 yılları bilanço yönetici hesaplarına ilişkin görüşmelerin yapıldığı toplantıda; İller Bankası Genel Müdürlüğü'nün 6107 Sayılı Kanun kapsamında Anonim Şirket statüsüne dönüştürülmesinin kurumun cenaze töreni olduğunu söyledi. 

Devamını oku...

'Elektrik; Ekmek ve Su Kadar Yaşamın Vazgeçilmezi'

[02.05.2012 Saat 10:30]

CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, 2 Mayıs 2012 Çarşamba günü KİT Komisyonu toplantısına katıldı. Komisyon Türkiye Elektrik İletim A.Ş(TEİAŞ)'nin  2010 yılı bilanço yönetici hesaplarını görüştü.

Devamını oku...

Hürriyet 28.03.2012

               'Haklı kadın' yürüyüşü

HAKLI Kadın Platformu üyeleri, TBMM Genel Kurulu'nda zorunlu eğitimin 12 yıla çıkarılmasına ilişkin teklifin görüşülmesine başlanmasını Meclis önünde protesto etti.

Devamını oku...