KANUN TEKLİFİ: %10'LUK SEÇİM BARAJI KALDIRILSIN!

İzmir Milletvekili ve CHP Parti Meclisi Üyesi Birgül Ayman Güler, 10.06.1983 tarihli ve 2839 Sayılı Milletvekili Seçimi Kanunu'ndaki %10'luk seçim barajının kaldırılması için kanun teklifi verdi.

Devamını oku...

 

Hükümet, silahlarla ilgili yasaları değiştiriyor.

Hükümet,  silahlarla ilgili yasaları değiştiriyor. 1 Temmuz 2009 tarihli önerisi işleme koyuldu. Adı” Silah Kanununu Tasarısı” olan metin ve gerekçesi ektedir.

Devamını oku...

Güler, TOKİ'nin Yanlış Hesabını Sordu


Kütahya’dan sorumlu CHP İzmir Milletvekili ve PM Üyesi Birgül Ayman Güler, Simav depremi sonrası TOKİ tarafından yapılan 928 konutun, hak sahiplerine dağıtımından ve sözleşme yapılmasından bir yıl sonra depremzedelerden ek ödeme istenmesinin nedenini TOKİ’ye sordu.

Devamını oku...

Soru Önergesi:Çaltıderelilerin 2B Sorunu

Birgül Ayman Güler, Aliağa - Çaltıdere Köylülerinin 2B kapsamındaki arazileri için hesaplanan yüksek rayiç bedelini  ve maruz kaldıkları sıkıntıları Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e sordu. 

Devamını oku...

Güler, Altay Konak Belediyesi Kadın Basketbol Takımını Meclis'te Ağırladı


Kadın Basketbol 2. Ligi'nde mücadele eden, Altay Konak Belediyesi Kadın Basketbol Takımı oyuncuları ve teknik heyeti CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler'e konuk oldu.

Devamını oku...

Kanun Teklifi:5393 Sayılı Belediye Kanunu'nda Değişiklik

CHP İzmir Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Birgül Ayman Güler 5393 Sayılı Belediye Kanunu'nda Değişiklik yapılmasına ilişkin kanun teklifini TBMM Başkanlığına verdi.

 

Devamını oku...

Güler, Önergelerin Sürelerinde Yanıtlanmamasının Nedenini TBMM Başkanı'na Sordu


CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, "Önergeler sistemi, yasamanın yönetimi denetleme ve yurttaşların sorunlarının doğru yönde çözülmesini sağlama işlevlerinin temel aracıdır" dedi ve TBMM Başkanı'na sordu: Neden önergeler süresinde yanıtlanmıyor?

Devamını oku...