“Güncelleme aldatmacasına Cumhurbaşkanı Gül de katıldı.”

CHP Sözcüsü Güler, “AKP Döneminde ayıpların, halkı aldatmanın, Cumhuriyet ile hesaplaşmanın ve Cumhuriyet döneminden rövanş almanın adı Güncelleme oldu” dedi.

Devamını oku...

 

Milletvekillerine de Saldırılarak Toplumu Terörize Etmenin Son Örneği Dikmen’de

 14 Ocak 2012 - Cumartesi

Parti Sözcüsü Güler “AKP döneminde Milletvekilleri gaz’lanan, tartaklanarak kürsüden indirilen, çilingirle kapısı açılan, üzerine tazyikli su sıkılan, milli irade gaspedilerek cezaevilerinde tutulan ve hatta ana muhalefet liderinin ifade özgürlüğünün kısıtlandığı bir utanç dönemi oldu” dedi. 

Devamını oku...

Balbay'dan Tüm Dostlara Selam Var

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Birgül Ayman Güler 19 Eylül 2011 Pazartesi günü İzmir Milletvekili Mustafa Balbay ve Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal'la destek olmak üzere Silivri'ye gitti. CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce başkanlığında bir heyetle Silivri'ye giden CHP Milletvekilleri, Balbay ve Haberal'la dayanışma içinde olduklarını, tutuklu iki Milletvekilimiz TBMM'de oluncaya kadar da bu dayanışma ve desteğin devam edeceğini ifade ettiler.

 

Devamını oku...

CHP Sözcüsü Birgül Ayman Güler,”Basına eksik bilgi veriyor” diye yazan Gazeteci-yazar Yalçın Doğan’ı yanıtladı

19 Kasım 2011 - Cumartesi

Güler basına eksik bilgi vermediğini, MYK’da, milletvekillerince yapılan basın açıklamasına ilişkin kararı uygulamanın Grup Başkanvekilliği tasarrufunda olduğu değerlendirmesi yapıldığını açıkladı. CHP Sözcüsü Güler’in gazeteci-yazar Doğan’a yazılı yanıtı şöyle ; 

Devamını oku...

Yazılı Açıklama

05 Eylül 2011 - Pazartesi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Birgül Ayman Güler yazılı bir açıklama yaparak Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in Deniz Feneri, tutuklu milletvekilleri ve dinlemelerle ilgili sözlerini yanıtladı.

Parti Sözcüsü Güler’in açıklaması şöyle:

Adalet Bakanı hiç olmazsa açıklama yaparken adaletsiz olmamalı ve kamuoyunu yanıltmamalıdır. 

Devamını oku...

SURİYE İNCELEME ZİYARETİ DÖNÜŞÜ AÇIKLAMA

 

Suriye ile ilgili olarak “Batı Medyası” kaynaklı haberler ile bize akademisyenler, iş adamları, milletvekilleri ve Suriye’de akrabalığı olan kişiler tarafından aktarılanlar arasında ciddi çelişkiler vardı.

Devamını oku...

Basın Açıklaması-24.08.2011

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Güler: "Herkesin dinlenebiliyor olması, nasıl güvensiz bir ortamda yaşadığımızın göstergesidir"

Genel Başkan Yardımcısı ve CHP Sözcüsü Birgül Ayman Güler'in açıklamaları şöyle;

Devamını oku...