CHP Genel Başkan Yardımcısı Birgül Ayman Güler ile Selvi Kılıçdaroğlu Ağaç Dikti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Birgül Ayman Güler, Selvi Kılıçdaroğlu ve Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık fidan dikti, köylerde ağaçlandırma çalışmasına katıldı. 

Bala’dan ayrılarak Çankaya Belediyesi’ne bağlanan köylerde geçen yıl başlatılan ağaçlandırma kampanyası çerçevesinde Karahasan, Kömürcü ve Evciler Köylerine 500 ağaç dikildi.

Mevsim sonuna kadar Tohumlar, Akarlar, Yaylaköy, Çavuşlu köylerini de kapsamak üzere 30 bin ağacın toprakla buluşturulması kampanyasına katılan Selvi Kılıçdaroğlu ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Birgül Güler ağaç diktikten sonra da köylülerle sohbet ettiler.

Güler “Biz CHP olarak, rantçı, ihaleci, taşeroncu değil, sosyal, yatırımcı ve kalkınmacı belediyecilik anlayışına sahibiz. 2B ile ormanlar ranta kurban ediliyor. Ağaçları dikmek güçlü bir protestodur. Ormanı yeşili korumak, yaşam hakkına sahip çıkmaktır”dedi. Mavi selvi, karaçam ve kızılçam ağaçlarının dikildiği törende ilk fidanı Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık ile birlikte Selvi Kılıçdaroğlu dikti.