CHP 13. Olağan Gençlik Kurultayı Yapıldı

CHP 13. Olağan Gençlik Kurultayı 24 Haziran 2012 Pazar günü Ankara Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Birgül Ayman Güler gençlerin Kurultay coşkusuna ortak oldu.

CHP Genel Başkanı Kemak Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı ve bir konuşma yaptığı Kurultayda, Gençlik Kolları Genel Başkanı Barbaros Dinçer ve Emre Doğan yarıştı.

Türkiye'nin dört yanından gelen gençlerin şenlik alanına çevirdiği Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu umudun ve coşkunun yeri oldu. Gençler hep bir ağızdan söyledikleri marşlar ve sloganlarla Kurultay coşkusunu doruğa çıkardılar.

Örgütlü ve eylemli olacaklarını vurgulayan CHP Gençlik Kolları'nın delgeleri ve üyeleri, partinin iktidar yürüyüşünde hedefe odaklandıklarını dile getirdiler. CHP Gençlik Kolları üstlendikleri sorumluluğun bilincinde olduklarını, Kurultay organizasyonu ve becerisi ile bunu tüm izleyicilere gösterdiler.  

Yapılan seçimlerde delegeler görev değişikliği işaretledi ve Emre Doğan CHP Genlik Kolları Genel Başkanı seçildi. Göreve seçilen Emre Doğan delegelerin 259'undan oy alırken Barbaros Dinçer 169 oyda kaldı.