Genel Başkan Yardımcısı Birgül Ayman Güler’den Engelli Gençlere Destek

[24 Nisan 2012 Saat 20.00]

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, 24 Nisan 2012 akşamı Ankara’da yapılan Serçev-Serebral Palsili (Beyin Felçli) Çocuklar Derneği’nin 10. Geleneksel Çocuk ve Gençlik Balosu’na katılarak, engelli gençlere destek verdi.

CHP Sözcüsü Güler yaptığı açıklamada; engelli toplumunun önemli sorunlarından birinin de sosyalleşme ve eğitim olduğunu, bu konuda Serçev’in çalışmalarını desteklediklerini belirtti. Serçev’in çalışmalarıyla inşa edilen ve yıllardır engelli çocuklara eğitim olanağı sağlayan Gökkuşağı İlköğretim Okulu sonrası şimdi de Engelsiz Meslek Lisesi projelerini memnuniyetle karşıladığını belirten Güler, CHP olarak engelli toplumunun tüm sorunlarını yakından izleyip çözüm ürettiklerine değindi.

CHP bünyesindeki Engelliler Üst Kurulu’nun partinin engelli politikalarının üretilmesinde söz sahibi olduğunun altını çizen Güler, CHP’nin sosyal demokrasi bağlamında engelli örgütleriyle her platformda bir arada olduğunu ve onlarla dayanışma içinde olduklarını belirtti.

Serçev yönetici ve üyeleriyle ilgilenen ve onlarla tek tek sohbet eden Birgül Ayman Güler, davet için teşekkür ederek, bundan sonra da desteğinin devam edeceğini söyledi. Başarılı çalışmalarından dolayı dernek yöneticilerine şükranlarını sundu.