Birgül Ayman Güler CHP'nin 88. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlamalarında

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Birgül Ayman Güler 9 Eylül 2011 Cuma günü, CHP'nin 88. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Genel Başkan Kemal Kılılçdaroğlu başkanlığında ve partililerle birlikte Anıtkabir'i ziyaret etti.

Heyet, Aslanlı Yol’dan yürümelerinin ardından Atatürk’ün mozolesine çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu.Daha sonra Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti.Kılıçdaroğlu burada Anıtkabir Özel Defterine şunları yazdı:”Kurucusu olduğunuz partimizin 88. yıl dönümü dolayısıyla huzurlarınızdayız. Ülkemizin ciddi iç ve dış sorunlarının olduğu günümüzde, emanetiniz olan cumhuriyeti ve bağımsızlığımızı korumak, hukukun üstünlüğünü sağlayarak demokrasiyi güçlendirmek için partimize büyük görev ve sorumluluklar düştüğünün bilincindeyiz. Biz CHP’liler olarak sizden aldığımız güç, ilham ve kararlılıkla ülkemize hep sahip çıktık ve bundan sonra da çıkacağız. 1935 yılında söylediğiniz ‘Ulusa hizmet yolunda bütün varlığımızla çalışmak parti üyelerimizin bozulmaz andıdır’ sözünüz bugün de, yarın da hep rehberimiz olacaktır. Bu inançla en genç üyemizden, en yaşlımıza kadar tümümüz partimizin kuruluşunu gerçekleştirenlere, bugünlere getirenlere şükranlarımızı en içten saygılarımızı sunuyoruz.”

Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler daha sonra ikinci cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün anıt mezarına çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu.

 Akşam Genel Merkezde

     

Akşam CHP Genel Merkez bahçesinde verilen resepsiyona katılan Birgül Ayman Güler, partililerle bir araya geldi. Partililere gündem ve yeni dönem çalışma planları üzerine bilgiler veren Güler, CHP'nin Türkiye Cumhuriyeti ile yaşıt olduğunu bu anlamda çok büyük bir sorumluluğun neferleri olarak herkese büyük görevler düştüğünü vurguladı. Özellikle kadın kolları olarak yeni dönemde, nüfusun yarısını oluşturan bu toplumsal kesimin örgütleme çalışmalarında geniş bir alan oluşturduğunu söyledi. Yokluğu, yoksulluğu istismar edilerek her türlü baskı ve şiddete maruz bırakılan kadınların, işsizlikten-ayrımcılığa, eve kapatılmaktan-töre cinayetlerine kadar çok büyük sorunları olduğunu belirtti.Güler, bu sorunların çözümünün Cumhururiyet Devrimlerinde var olduğunu, bize düşenin Atatürk Devrimleri ışığında, etkin ve verimli çalışma yöntemleriyle kadınlarımıza ulaşmak ve onlara yaşamın her alanında yanlarında olduğumuzu hissettirebilmemizdir dedi.

Güler partililerle konuşmasında önümüzde yeni ve zorlu dönemin olduğunu, ülkemizin iç ve dış gündemlerle çok ciddi sıkıntılarla karşı karşıya bulunduğunu söyledi.Tüm bu sorunların karşılanmasında ve AKP'nin yanlış politikalarını uyarma görevi yanında, parti olarak tüm gücümüzle yaklaşan yerel seçimlere odaklanmalıyız ve partimizi başarılı yapmak için hazırlıklı olmalıyız dedi.