ADALET NÖBETİ YENİDEN

Anayasa Mahkemesi önünde yeniden başlayan "Adalet Nöbeti"e katılan CHP'li Güler şöyle dedi:"Anayasa Mahkemesi Başkanı geciken görevini biran önce tamamlamalıdır. Milli Savunma Bakanı, Türk Silahlı Kuvvetlerine uygulanan bu zulmü tüm sonuçlarıyla birlikte ortadan kaldırma görevini yerine getirmelidir."

İstanbul Casusluk Davası sanıklarının Anayasa Mahkemesi’ne yaptıkları başvuruların sonuçlanmaması üzerine sanık yakınları, avukatlar, sanıkların silah arkadaşları ve yurttaşlar yüksek mahkeme önünde ‘Adalet Nöbeti’ne yeniden başladı. CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler de ilk nöbete katılanlar arasındaydı.

Hafta içi her gün saat 13.00 ile 15.00 arasında gerçekleştirilecek Adalet Nöbeti haksızlık ve hukuksuzluk mağdurlarının sesi olacak.

Adalet Nöbetinin ilk gününe katılan CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler Anayasa Mahkemesi önünde, nöbete katılan yurttaşlar hitaben yaptığı konuşmada; “Türk ordusuna, yurtsever subaylara karşı kurulan kumpasın mağdurları içeride ve dışarıda mücadeleye devam ediyor. Yüksek Mahkemeye bir yıl önce yapılan başvuruların sonuçlanmaması hukuksuzlukları, haksızlıkları ve acıları katlayarak artırmaya devam ediyor.  Ancak bizim de mücadelemiz, kararlılığımız ve direncimiz de katlanarak devam ediyor. Tahliyelerini dört gözle bekleyen askerlerimiz ve onların yolunu gözleyen ailelerimiz var. Biz bağımsız mahkemelerde adil yargılama istiyoruz.  Biz sahte delil ve belgelerle değil, savunma hakkının sağlandığı, hukuk davasına adanmış mahkeme ve yargıçların görev alacağı yargılamaları istiyoruz.  Davanın sürüncemede bırakılması içeridekilerin, dışarıdakilerin ve kamuoyunun sabrını taşırmaktadır.  Anayasa Mahkemesi haksızlık ve hukuksuzluk mağduru herkesin çığlığını duymak zorundadır. Anayasa Mahkemesi Başkanı geciken görevini biran önce tamamlamalıdır. Milli Savunma Bakanı, Türk Silahlı Kuvvetlerine uygulanan bu zulmü tüm sonuçlarıyla birlikte ortadan kaldırma görevini yerine getirmelidir” dedi.

Vardiya Bizde Platformu Ankara Grubu tarafından düzenlenen etkinliğe İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Anadolu Partisi Temsilcisi E.Tuğamiral Türker Ertürk, Emekli Subaylar Derneği Başkanı Erdoğan Karakuş, Emekli Tümgeneral Naci Beştepe,Türkiye Gençlik Birliği Ankara İl Başkanı Orçun Göktürk ve çok sayıda gazi katıldı.

Toplantıya katılanlar, ‘Hukuk ve Adalet için Bağımsız Yargı İstiyoruz’, ‘En Mükemmel Adalet Vicdandır’, ‘Askeri Casusluk Davası için Anayasa Mahkemesi Göreve’ ve ‘Mustafa Kemal’in Askerleriyiz’ dövizlerini taşıdılar.