CHP 11. Kadın Kurultayı, Anıtkabir Töreni ile Başladı.

CHP 11. Kadın Kurultayı Anıtkabir töreni ile başladı. Törenlere CHP Kadın Örgütlenmesi ve Kadın Kollarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler başkanlık etti.

Anıtkabir Töreni, 8 Temmuz 2012 Pazar günü Aslanlı Yol’da saat 9.00’da yürüyüşle başladı. Anıtkabir ziyaretinde Sevim Kılıçdaroğlu ve Kadın Kolları Genel Başkanı Deniz Pınar Atılgan eşliğinde, CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, CHP milletvekilleri Gülsün Bilgehan, Dilek Akagün Yılmaz, Candan Yüceer, Aylin Nazlıaka, Sena Kaleli, Sakine Öz, Hülya Güven ve CHP Parti Meclisi üyesi Ayşe Aytaç Yılmaz da CHP Kadın Kurultayı delegelerine ve partililere öncülük ettiler.

Cumhuriyet Devrimlerine Bağlıyız

CHP Heyeti, Atatürk’ün mozolesine çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu. Ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Birgül Ayman Güler, Anıtkabir saygı defterine bu özel gün ve CHP'li kadınların duygu -  düşüncelerini yazdı. Güler yazdıklarıyla ilgili olarak, “Cumhuriyet devrimlerine bağlılığımızı not ettik. İnönü’nün mozolesine çelenk koyarak saygı duruşunda bulunduk” dedi.

Törene 11. Kadın Kurultayı’nın delegeleri ile CHP üyesi çok sayıda kadın katıldı.

Kurultay’da Kadın Kolları Genel Başkanlığı için yarışacak olan Deniz Pınar Atılgan, Hilal Dokuzcan, Zühal Samlı da törende heyetle birlikte yer aldılar.

Heyet törenin ardından hep birlikte Kurultayın yapılacağı Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’na geçti.